niedziela, 9 czerwca 2013

Zabójczy uśmiech - Lisa Scottoline

 

Zabójczy uśmiech - Lisa Scottoline


Wydawca: Mozaika
Czyta: Milena LiscieckaLisa Scottonline jest amerykańską autorką kryminałów. Jej ksiązki zyskują coraz szersze grono zwolenników także w Polsce. Oprócz popularnych „Spójrz mi w oczy” i „Ocal mnie” jest znana szczególnie z serii poświęconej prawniczej kancelarii Rosato&Associates i pracujących tam odważnych kobiet, gotowych twardo walczyć o sprawiedliwość.
„Zabójczy uśmiech” jest jedną z książek, która zalicza się do tej serii, ale niestety jak dotąd nie została wydana w Polsce w papierowej wersji. Można co prawda wysłuchać jej w formie audiobooka w bardzo dobrej interpretacji Mileny Lisieckiej, ale co papier to papier :) Dla tych, którzy też tak uważają pozostaje więc oryginał.
Książka nie jest długa, ale zawiera wszystko to co dobra, wciągająca powieść zawierać powinna. Przede wszystkim mamy tutaj bardzo ciekawą historię w której śmierć włoskiego rybaka przeplata się z obecnymi wydarzeniami i wydaje się mieć na nie istotny wpływ, nawet jeśli Mary DiNunzio sama jeszcze nie wie jaki. Mary jest prawniczką i jej faktycznym klientem powinien być raczej „majątek” zmarłego przed półwieczem emigranta, niż on sam. Coś jednak w fotografii i osobowości mężczyzny, którą odkrywa za sprawą jego osobistych drobiazgów, nie pozwala jej przejść nad jego historia bez uzyskania odpowiedzi. A im dłużej trwają jej poszukiwania, tym więcej pytań chciałaby zadać i tym bardziej ktoś stara się jej to uniemożliwić.
Fabuła jest dość prosta, ale klimatyczna i wciągająca. Czyta się lekko i przyjemnie, a choć miejscem akcji jest głównie Filadelfia, to spora część akcji rozgrywa się w środowisku włoskich emigrantów co jest miłym urozmaiceniem. Szkoda, że autorka nie poświęciła więcej uwagi postaciom – skupiła się raczej na wydarzeniach, ale może dla czytelników znające inne książki z tej serii, sama Mary i pracownicy kancelarii są już po prostu dobrze znani. Jest to jednak, osobna i całkowicie kompletna, zamknięta historia i jak najbardziej można ja czytać, bez żadnego przygotowania.
Mogę więc tylko polecić, bo to po prostu bardzo dobra książka. Zwolennicy gatunku powinni być zadowoleni.

Moja ocena:
7/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...