poniedziałek, 17 czerwca 2013

Powtórka z małżeństwa - Katie Fforde

 

Powtórka z małżeństwa - Katie Fforde


Wydawnictwo: Świat Książki
Rok wydania: 2001
Ilość stron: 415
Długo zbierałam się by napisać tych kilka słów na temat książki pani Fforde. „Powtórka z małżeństwa” jest bowiem typowym lekkim romansem niewiele różniącym się od setek podobnych książek.
Paulina i Lucas byli kiedyś małżeństwem. Oboje młodzi i namiętnie zakochani nie przeszli jednak zwycięsko próby jaką okazało się zderzenie z twardymi realiami rzeczywistości. Chcący szybko awansować w środowisku maklerów Lucas ostatecznie porzuca tyleż romantyczną co naiwną młoda malarkę dla wpływowej kobiety ze swojej branży. Kiedy kilka lat po rozwodzie spotykają się ponownie są już zupełnie innymi ludźmi. A co dziwniejsze to co ich na nowo połączy to właśnie praca. Lucas bo porażce w biznesie został znanym szefem kuchni jednej z restauracji, Paulina natomiast z powodzeniem prowadzi własną firmę zajmując się uprawą i sprzedażą świeżych warzyw.
Od początku wiemy, że uczucie połączy tych dwoje na nowo – tytuł nie pozostawia nam co do tego żadnych wątpliwości, a trochę szkoda. Ostatecznie nie przeszkadza nam to jednak w obserwowaniu wzajemnych relacji, zmagań, a przede wszystkim słownych i nie tylko, potyczek między naszymi bohaterami. Książka napisana jest bowiem lekko i z dużym poczuciem humoru. Nie brak też w niej kilku głębszych myśli i specyficznego uroku jakiego całości dodaje postać ekscentrycznej starszej ciotki – Kitty.
Choć trudno tu może o coś oryginalnego to całość czyta się przyjemnie, choć mi ta historia po ciekawym początku zaczęła się pod koniec trochę nudzić i niestety nie udało mi się jakoś szczególnie zaprzyjaźnić z Pauliną, ani też dać się oczarować Lucasowi. Mimo to jest to lekki romans ze sporą dawną poczucia humoru i ze względu na to chętnie polecam go jako lekturę na jakiś letni dzień. 

Jeszcze jedna uwaga co do wydania. Można mieć sporo zastrzeżeń co do tłumaczenia – przykładem sam tytuł, ale także graficznie bez rewelacji. Okładka jest być może oryginalna, ale szczerze mówiąc zupełnie mi się nie podoba. Moja ocena:
5/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...