środa, 20 marca 2013

Przyrzeczeni - Beth Fantaskey

 

Przyrzeczeni - Beth FantaskeyWydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 408
Książka „Przyrzeczeni” jest tak idealnym przypadkiem urzeczywistnienia wyobrażeń o wampirycznym romansie dla nastolatków, że spora jej część może uchodzić za parodię gatunku. Pani Fantaskey zdaje się świetnie bawić pisząc ją, jeśli więc i my podejdziemy do niej nie całkiem na serio to możemy się równie dobrze bawić czytając.
Mamy więc uroczego młodego dżentelmena wprost z Rumunii, aż nazbyt świadomego swej pozycji księcia wampirów. Pakt sprzed kilkunastu lat przeznacza mu za narzeczoną młodą Amerykankę, typową nastolatkę – swojej pozycji księżniczki wampirów zupełnie nieświadomą. Rodzi to całą masę nieporozumień i zabawnych sytuacji. Relacje między młodymi zmieniają się jak w kalejdoskopie. Naprzód związku nie chce ona, potem nie chce ona, chociaż oczywiście od początku wiadomo, że chcą oboje.
Dla mnie książka dzieli się na trzy części. Pierwszą – zabawną, drugą – nudną i trzecią – nieudaną. Dlaczego nieudaną? Kiedy akcja przenosi się z małomiasteczkowego środowiska nastolatków na wyższy „dorosły” i międzynarodowy poziom, pani Fantaskey próbuje porzucić dotychczasowy lekki ton. Chcąc czy nie chcąc musimy zacząć traktować historie bez dotychczasowego przymrużenia oka, dostrzegamy więc schematyczność, banalność i wszystkie pozostałe wady typowego paranormal romance.
Jeśli komuś te wady nie przeszkadzają to jak najbardziej polecam.
I jeszcze jedno. Bardzo podoba mi się okładka. Ładnie skomponowana.

Moja ocena:
            5/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...