środa, 9 września 2015

Nigdy nie wracaj - Lee Child


Nigdy nie wracaj - Lee Child

Wydawnictwo: Albatros
Cykl: Jack Reacher (tom 18)
Rok wydania: 2014
Rok pierwszego wydania: 2013
Ilość stron: 480

„Nigdy nie wracaj” jest osiemnastym tomem serii z Jackiem Reacherem autorstwa Lee Childa. Ten kto czytał kilka wcześniejszych wie, że od jakiegoś czasu Reacher zmierza do Wirginii by pierwszy raz osobiście spotkać się z dowodzącą jego byłą jednostką major Susan Turner. Sama podróż nie obyła się bez komplikacji i zajęła Reacherowi kilka tomów, w tym jednak w końcu dociera do celu. Szybko okazuje się, że i tym razem nie obejdzie się bez przeszkód.

Głównodowodzący którego zastaje na miejscu Turner przekazuje mu trzy niezwykłe wiadomości. Po pierwsze właśnie zostaje ponownie wcielony do wojska – a więc każdo odstępstwo oznacza niesubordynacje lub dezercje. Po drugie toczy się przeciw niemu sprawa karna dotycząca morderstwa sprzed kilkunastu lat. Trzecia zaś i najbardziej zaskakująca informacja jest taka, że wniesiono przeciw niemu pozew o ojcostwo.

Czy żandarmeria jest jednak gotowa by zmierzyć się z Reacherem? Bo to, że on jest gotów za wszelką cenę dotrzeć do prawdy nie budzi żadnych wątpliwości.

„Nigdy nie wracaj” jest książką, którą świetnie się czyta, mnóstwo akcji, zaskakująca intryga, niebanalne rozwiązanie. Po prostu Lee Child w świetnej formie. Mam wrażenie, że autor jest z książki na książkę coraz lepszy choć czasami wyostrza cechy swojego stylu do maksimum. Gdy w tekście pojawia się więc informacja o broni to możemy być pewni, że na podaniu jej nazwy się nie skończy :) Trzeba do tego po prostu przywyknąć.

Jeśli miałabym podać jakąś wadę, to byłaby to bardzo schematycznie potraktowana postać major Turner. W ogóle wszystkie kobiety w książkach Childa są w zasadzie takie same. Trochę taki Reacher w spódnicy :)


Świetna książka, po prostu polecam. 

Moja ocena:
7/10

Cykl "Jack Reacher"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...