wtorek, 30 lipca 2013

Trzy twarze Ewy - Barbara Freethy

 

Trzy twarze Ewy - Barbara Freethy


Wydawnictwo: Wydawnictwo BIS
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 336„Trzy twarze Ewy” to już trzecia z cyklu książek autorstwa pani Freethy, której akcja rozgrywa się w malowniczej miejscowości o nazwie Zatoka Aniołów. Książki łączy miejsce akcji i spora grupa „stałych” bohaterów, ale zawsze stanowią one odrębną, zamkniętą historię, którą z powodzeniem można czytać bez znajomości wcześniejszych tomów. Tak jest też i w przypadku „Trzech twarzy Ewy” choć jako swoisty „smaczek” wierni czytelnicy znajdą tam rozwinięcie lub rozwiązanie wątków dotyczących znanych im już postaci.

Brianna sprowadza się do Zatoki Aniołów by móc mieszkać bliżej swoich teściów, po dramacie jakim było dla niej oskarżenie jej męża o kradzież, a potem proces i lata oczekiwania, ostatecznie spada na nią jeszcze jeden cios – Derek ginie w więziennej bójce rozwiewając wszystkie jej nadzieje na szczęście. Kilkuletni syn i rodzice zmarłego męża, którzy nigdy nie zwątpili w jego niewinność – to teraz jedyna rodzina jaką ma. Przeprowadzka do Zatoki Aniołów ma jednak konsekwencje jakich się nie spodziewała, musi między innymi znów zetknąć się z Jasonem Marlowem, przyjacielem Dereka z dzieciństwa, a jednocześnie policjantem, który wysłała go za kratki. Zdezorientowana Brianna niedługo odkrywa jak wielu rzeczy nie wiedziała o swoim mężu i coraz częściej zaczyna wątpić w to, co dotąd uważała za oczywiste. By móc rozpocząć nowe życie i zostawić przeszłość za sobą, musi dowiedzieć się prawdy przede wszystkim o tym, co naprawdę stało się w noc kradzieży, i gdzie teraz znajdują się obrazy, które wtedy zaginęły. A wielu osobom nie spodobają się jej starania o powtórne wszczęcie śledztwa.

Książka wprawnie łączy w sobie elementy romansu, sensacji i kryminału. Nie brak też kilku głębszych refleksji i „życiowej” prawdziwości, a wszystko to w lekkim, ciepłym tonie, któremu towarzysz blask skąpanych w słońcu brzegów i szum fal :) Książka napisana jest prostym, lekkim językiem, który szybko wciąga i przyjemnie się czyta. Polecam, jako nie wymagającą a interesującą letnią lekturę. 

Moja ocena:
6/10

Książka przeczytana w ramach wyzwania pod hasłem

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...