piątek, 31 stycznia 2014

Pomiędzy - Tara Hudson


Pomiędzy - Tara Hudson


Wydawnictwo: Jaguar
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 404„Pomiedzy” Tary Hudson to taka przyjemna, lekka książka skierowana głównie do młodzieży – a biorąc pod uwagę, że jej głównym elementem jest rodzące się między bohaterami uczucie – zwłaszcza dla nastolatek. Ja choć do tej kategorii wiekowej już się nie zaliczam – i to od dosyć dawna :) to wciąż bardzo lubię książki pisane dla starszych dzieci i młodzieży. Jest coś magicznego i urzekającego w świecie, gdzie dobro zawsze zwycięża ze złem, a miłość jest raczej czystą emocją niż uczuciem przesiąkniętym erotyzmem. Świat wykreowany przez panią Hudson właśnie taki jest: miłość jest silniejsza od wszystkiego co może stanąć na jej drodze, nawet od śmierci.

Napisałabym zapewne, że „Pomiędzy” jest typowym paranormal romance, ale kilka rzeczy jest tutaj dość oryginalnych, a więc choć oczywiście jedno z bohaterów jest istotą nie zupełnie „naturalną” to nie jest to tym razem wampir, wilkołak czy  czarownica, ale duch (być może to nowość tylko dla mnie). Amelia jest duchem i to co ją wyróżnia i stanowi o jej inności to fakt, że już nie żyje, wcześniej bowiem była zwyczajną, zupełnie normalną nastolatką. Poznajemy ją w momencie, kiedy jedno wydarzenie – wypadek samochodowy w wyniku, którego poznaje swą wielką miłość: Josha – wyrywa ją z letargu w jakim dotąd tkwiła jej „dusza”. Razem z Joshem z którym od razu połączy ją niezwykła więź, będzie ona próbowała odkryć przyczyny i okoliczności swojej śmierci, a także przezwyciężyć ograniczenia jakie narzuca jej obecna forma egzystencji.

Największą zaletą książki  jest to, że czyta się ją szybko i lekko co niestety wynika z tego, że nie wymaga ona od czytelnika żadnego zaangażowania, nie wzbudza też zbytnich emocji. Cała fabuła jest jednokierunkowa, nie ma dodatkowych wątków ani motywów, garstkę zaledwie bohaterów i to dosyć schematycznych, najwięcej zastrzeżeń można mieć do postaci Amelii, choć i Josh wydaje się dosyć płaski i chyba trochę zbyt idealny :) Można pewnie wymienić jeszcze sporo wad, ale po co? „Pomiędzy” to paranormal romance napisane z myślą o nastoletnich miłośnikach gatunku i jeśli tak podejdzie się do tej książki, to jest w niej wszystko to, co być powinno, w dodatku napisane ładnym, płynnym językiem. Ja przeczytałam z przyjemnością.

Moja ocena:

6/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...