wtorek, 7 stycznia 2014

Ukryte wodospady - Barbara Freethy


Ukryte wodospady - Barbara Freethy


Wydawnictwo - Wydawnictwo BIS
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 352


Po dłuższym oczekiwaniu „Ukryte wodospady” czyli czwarta powieść Barbary Freethy osadzona w urokliwej miejscowości o intrygującej nazwie Zatoka Aniołów, wpadła w końcu w moje ręce. Bez zwłoki zabrałam się więc za czytanie. Swego czasu urzekł mnie świat  przedstawiony przez autorkę w poprzednich częściach, spokojne, trochę magiczne portowe miasteczko, gdzie ludzie mają dla siebie czas i zawsze są gotowi wesprzeć potrzebujących sąsiadów. Mało realne? Może, ale przecież to w końcu Zatoka Aniołów.

Tym razem główną bohaterką jest Isabella Silveira siostra miejscowego inspektora policji. Niejasne i niepokojące odczucia, które nawiedzały ją od dzieciństwa przybrały teraz na intensywności i towarzyszy im dziwne uczucie, że mają one coś wspólnego z jej bratem. Impulsywna Isabella przybywa więc do miasteczka, a jej obecność wywoła ciąg zdarzeń, który na zawsze odmieni życie wielu ludzi. Jednym z nich będzie Nick, który choć dopiero poznany wyda się Isabelli dziwnie znajomy.

Autorka nie zapomniała także o pozostałych mieszkańcach miasteczka – tym, którzy przeczytali poprzednie jej książki, dobrze już znanym – można ich spotkać na każdym rogu – niczym dobrych znajomych -  i wątków im poświęconych także nie zabraknie. Mamy więc dalsze sercowe perypetie Charlotte, jej pierwszej miłości Andrew – obecnie pastora, a także intrygującego Joe. Poznamy zagadkę ojcostwa dziecka Annie, a także jej dalsze losy. Innymi słowy, wiele się będzie działo :)


                Lubię książki pani Freethy, są proste, nieco naiwne ale w jakimś pozytywnym, dobrodusznym sensie. Poprawiają mi nastrój i znów pozwalają uwierzyć w siłę uczuć i więzów łączących mieszkańców miasteczka – aż szkoda, że Zatoka Aniołów nie istnieje naprawdę, bo chętnie bym się tam na trochę przeniosła :) 

Moja ocena: 
6/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...