wtorek, 20 października 2015

Deadline - Sandra Brown


Deadline - Sandra Brown
Wydawnictwo: Świat Książki
Rok wydania: 2015
Rok pierwszego wydania: 2013
Ilość stron: 448
Lubię książki Sandry Brown, choć chyba powinnam opatrzyć to stwierdzenie pewnym zastrzeżeniem. Otóż lubię te z jej książek, które określa się jako romantyczne thrillery. Powieści, których fabuła zawiera w sobie oprócz – czasem dominującego, lub zaledwie subtelnie zaznaczonego – wątku romansowego, także elementy kryminału czy sensacji. Czytałam już kilka takich książek jej autorstwa, i nieodmiennie zaskakuje mnie ich wysoki poziom – czego niestety nie mogę powiedzieć o jej romansach. Naprawdę szkoda, że pani Brown nie poświęciła kryminałom całej swej twórczości.

„Deadline” jest jedną z jej nowszych powieści, w których udało jej się spleść ze sobą misterną kryminalną intrygę z osobistym wątkiem dwójki zagubionych bohaterów, których spotkanie wpłynie na losy nie tylko ich samych, ale i wszystkich ich bliskich. Dawson Scott jest dziennikarzem, który wybrał sobie trudną profesję korespondenta wojennego i wykonuje ją z pełnym poświęceniem i oddaniem. Niedługo po powrocie z Afganistanu zostaje poproszony przez bliskiego znajomego z FBI o przyjrzenie się pewnej sądowej sprawie, w której oskarżony zdaje się być powiązany z grupą terrorystyczną, która działała na terenie Stanów przed czterdziestu laty. Dawson spełnią tę prośbę głównie z obowiązku przynajmniej dopóki na salę sądową nie wkracza Amelia, była żona Wessona.

„Deadline” jest bardzo dobrym thrillerem. Świetnie pomyślanym i przemyślanym, nieprzewidywalnym i dość oryginalnym. A przede wszystkim zaskakującym, nawet gdy wszystko już wydaje się oczywiste i jasne, autorka wciąż jeszcze trzyma asa w rękawie, by kolejny raz wstrząsnąć czytelnikiem. Naprawdę nieźle. Do tego trzeba dodać całkiem dobre tempo wydarzeń, które – prócz nieco niemrawego początku – utrzymuje się do końca książki.

Oczywiście książka nie pozbawiona jest wad. Nie zaszkodziłaby na przykład nieco głębsza analiza bohaterów, zwłaszcza Amelii, która wypada nieco sztucznie i bardzo stereotypowo w roli pięknej i dzielnej niewiasty, która z godnością księżnej stawia czoło losowi.

Polecam, bo „Deadline” dobrze się czyta, fabuła wciąga i intryguje a zakończenie zaskakuje. A o to przecież chodzi w thrillerach. 

Moja ocena:
6/10


Thrillery romantyczne Sandry Brown:


Niebo i piekło 
Najskrytsze tajemnice 
Lustrzane odbicie 
Piętno skandalu
Francuski jedwab 
Pozory mylą/ W ogniu intryg 
Szarada
Na wyłączność 
Dzień pokuty 
Miłość uwięziona w ciszy 
Alibi 
Mistyfikacja 
Oblężenie 
Zazdrość 
Fascynacja 
Witaj mroku 
Żar 
W objęciach chłodu 
Rykoszet 
Nieczysta gra 
Tornado 
Deadline 
Mean Streak (2014)
Friction (2015)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...