sobota, 11 maja 2013

Pamiętaj - Sharon Sala

 

Pamiętaj - Sharon Sala


Wydawnictwo: Harlequin
Rok wydania: 2008
Ilość stron: 322Dziś dla odmiany romans, dla odmiany, bo tym razem klasyczny, czyli taki, którego główny motyw polega na wzajemnych relacjach między dwójką bohaterów. Choć w „Pamiętaj” znalazło się także miejsce dla wątków sensacyjnych o tym jednak za chwilę.
Zacznę więc od tego, że jest chodzi o owe zmieniające się relację, to sytuacja jest dość nietypowa. Od pierwszych stron książki nie mamy najmniejszych wątpliwości, że Clay i Frankie, są szczęśliwym i kompletnie w sobie zakochanym małżeństwem. Sytuacja jednak znacznie się komplikuję, kiedy Frankie nagle po prostu znika. Rozpoczyna się poszukiwanie, śledztwo, oczekiwanie czyli innymi słowy świat Claya zupełnie się wali. Niemal dokładnie po dwóch latach od tego wydarzenia Frankie nagle pojawia się w domu. I co jest jeszcze dziwniejsze zupełnie nie pamięta owych dwóch lat swojej nieobecności. Sytuacja jest jak musicie przyznać dość niewiarygodna, ale abstrakcyjnie intrygująca. Z punktu widzenia Claya, który przeżył niewyobrażalny dramat po stracie żony jak i z punktu widzenia Frankie, dla której czas stanął w momencie sprzed zniknięcia. W każdym razie jest to ciekawy motyw i nawet jeśli nie do końca wykorzystany to z pewnością dość oryginalny,
Teraz o tym co w książce jest najsłabsze, czyli wątku sensacyjnym. Pani Sale zdecydowanie jest pisarką specjalizującą się w romansach. I niech tak zostanie, choć muszę przyznać, że element ten ma w jej książce też pewną wartość komiczną. Otóż zło u pani Sale jest brzydkie, ciamajdowate i głupie. I takie są też wszystkie negatywne postacie.
Cóż jednak z tego? Czy nie po to by zetknąć się z idyllicznym światem miłości czytamy romanse?

Moja ocena:
5/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...