środa, 11 listopada 2015

Kwiat nieśmiertelności - J. D. Robb

In Death | Oblicza śmierci Kwiat nieśmiertelności


Nr. tomu: 03
Tytuł oryginału: Immortal in Deth
Pierwsze wydanie: 1996

Polskie wydanie: Da Campo (1999), Prószyński i S-ka (2006)
Tłumaczenie:  Tomasz Wilusz
Ilość stron: 392
Opis z okładki:
Porucznik Eve Dallas z wydziału zabójstw nowojorskiej policji ma przed sobą trudne zadanie. Piękna, sławna modelka Pandora została w brutalny sposób zamordowana, a główną podejrzaną o zbrodnię jest Mavis Freestone, najserdeczniejsza przyjaciółka Eve. Dallas, przekonana o jej niewinności, postanawia wykryć prawdziwego sprawcę. Jednak coraz to nowe dowody świadczą przeciwko Mavis i wszyscy radzą Eve, aby zakończyła śledztwo. Wierna przyjaźń obu kobiet zostaje wystawiona na ciężką próbę.Porucznik Eva Dallas szykuje się do ślubu. A właściwie powinna się szykować, ale wszystko co choćby kojarzy się ze zbliżającą się uroczystością wywołuje jej przerażenie. Z chęcią poświęciłaby  całą swoją uwagę śledztwu, gdyby tylko główną podejrzaną nie była jej najlepsza przyjaciółka - Mavis. Media szaleją na wieść o morderstwie znanej modelki - Pandory, której ciało znaleziono w pracowni Leonarda - debiutującego projektanta mody,  w którym dziewczyna jest bezsprzecznie zakochana. Eve znajdzie się więc w bardzo trudnej sytuacji gdy jej obowiązki staną w sprzeczności z zasadami przyjaźni. 

Autorka w bardzo interesujący sposób prezentuje nam światek projektantów mody i znanych modelek przyszłości. Tworzy w tym celu bardzo przekonujące i barwne grono bohaterów. Trzeba zaznaczyć, że wszystkie postacie w książce są potraktowane z odpowiednią szczegółowością. Łatwość z jaką autorka nawet w kilku znaniach potrafi przedstawić i scharakteryzować nam daną postać, jest chyba jedną z charakterystycznych cech jej pisarstwa. 


Moja ocena: 7/10

nowi znajomi: Po raz pierwszy pojawia się Leonardo - partner Mavis, i początkujący projektant mody. Mamy też okazję poznać budzącą w Eve przerażenie kosmetyczkę Trinę
cytat z Peabody: 
" - Przepraszam. Musiałam na kimś wyładować złość i akurat ty mi się
nawinęłaś. 
- Czy od dzisiaj będzie to wchodziło w zakres moich obowiązków?."
staży znajomi: Pojawiają się wszyscy najważniejsi bohaterowie serii
fajny gadżet: samochody poruszające się nie tylko w poziomie ale i w pionie oraz komputery i inne urządzenia codziennego użytku sterowane głosemUwagi do wydania: Tłumaczenie tej części  choć znów dokonane przez inną osobę jest już konsekwentne względem tomu drugiego. Pierwsze cztery części zostały wydane przez Prószyński i S-ka w zbliżonej i bardzo charakterystycznej szacie graficznej. Podobają mi się okładki i żałuję, że nie stosowano tej konwencji w kolejnych częściach. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...