czwartek, 5 listopada 2015

Prawda i inne kłamstwa - Sascha Arango


Prawda i inne kłamstwa - Sascha Arango
Wydawnictwo: Sonia Draga
Rok wydania: 2015
Rok pierwszego wydania: 2014
Ilość stron: 304
Może to kwestia nastroju, odpowiedniej lektury w odpowiedniej chwili, może sprawił to fakt, że „Prawda i inne kłamstwa” tak bardzo różnią się od tego co ostatnio czytam, a może to po prostu zasługa samej książki. W każdym razie powieść Saschy Arango sprawiła mi naprawdę sporą niespodziankę i masę przyjemności przy jej czytaniu.

Henry prowadzi spokojne, ale satysfakcjonujące życie jakie przypada w udziale bestsellerowemu pisarzowi. Ma dom na wsi, kilku przyjaciół, wydawnictwo zabiegającego o jego powieści oraz kochającą żonę, która stanowi klucz jego sukcesu. Henry ma jednak także romans, a fakt, że jego kochanka zachodzi w ciążę, może zaprzepaścić wszystko co dotąd osiągnął. Henry patrzy we własną przyszłość jak na historię nieuniknionego upadku jakby zmierzał w dół po równi pochyłej, podczas gdy wszystko czego pragnie to utrzymać obecny stan rzeczy. Wyjście wydaje się tylko jedno – Betty musi zniknąć. Podczas realizacji tego planu Henry popełnia jednak fatalną w skutkach omyłkę… I chociaż wydaje się, że szczęście mu sprzyja, to jak długo jest w stanie lawirować w labiryntach kłamstw i półprawd by utrzymać swą zbrodnie w tajemnicy?

Niezbyt obszerna bo zalewnie trzystustronicowa, ale naprawdę świetnie napisana książka. Jedno wydarzenie pociąga za sobą całą lawinę konsekwencji, pozornie błaha sytuacja sprawia, że wszystkie skrywane sekrety Henrego muszą wyjść na jaw, a on nie jest na to gotów.

Sascha Arango stworzył naprawdę nietuzinkową postać, to właśnie wokół głównego bohatera ogniskuje się cała akcja. To on stanowi centrum zdarzeń i siłę sprawczą. Nie zawaha się  manipulować wszystkimi wokół ani poświęcić ich dla własnego bezpieczeństwa. To naprawdę ciekawe doświadczenie obserwować akcję w punktu widzenia sprytnego socjopaty. Zwłaszcza, że autor zabarwił wszystko odrobiną ironii.


Polecam wszystkim fanom kryminałów i thrillerów, ale także powieści psychologicznych, jak i wszystkim fanom dobrej książki. 

Moja ocena:
8/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...